Aşk Acısı

Aşk ile ilgili bir mutsuzluk yaşadığımızda adeta o an dünyanın sonu gelmişçesine bir ruh haline kapılırız farkında olmadan… bir anda umutsuzluk sarar her yanımızı. Aşk ile ilgili yaşadığımız en küçük bir mutluluk ise ayaklarımızı yerden keser. Aşk ile ilgili yaşadığımız en küçük bir mutluluk ise ayaklarımızı yerden keser. Hiç şüphesiz bunların altında yatan, aşkın etkisiyle vucudumuzdaki hormon dengesinin değişmesidir.

Aslında aşkta mutluluk söz konusu olduğunda, engel olamadığımız fiziksel ve ruhsal bir kimyasal değişikliğe vucudumuzu esir ederiz. Elbette ki, yine aşk ile ilgili yaşadığımız bir mutlulukta da aynı şekilde karşı konulmaz ruhsal ve fiziksel değişikliğe mahkumuzdur… bir anda alamıyormuşuz hissine kapılırız. Öleceğimizi sanarız. O an bir zamanlar aşamayacağımızı sandığımız acıları bile nasıl geride bıraktığımızı unuturuz. Aşk acısı geçici bir panik atak hali de yaşatır insana.

Aşk acısını atlatmak için en önemli ve tek ilaç zamadır. Yaşadığımız aşk acısını unutamayız ancak daha az hissetmeye başlarız. Bir süre sonra da hissetmeye. Acısını sıcağı sıcağına yüreğinizi yakarken, “bir daha asla” dersiniz. Aşkı yaşamamak adına tutamayacağınızı bildiğiniz sözleri kendinize tekrarlar durursunuz. Kararınızda ısrarlı olursunuz. Kararınızda ısrarlı olmaya çalışırsınız. Ama nafile… sizi ne zaman esir alacağını bilemediğiniz bir çift göz görene kadar kendinizi kandırmaya devam edersiniz. N zaman ki o bir çift gözü görmeye başlarsınız, işte o an aynı acıyı yaşadığınızı bilirseniz de aşka ‘evet’ demekten kendinizi alıkoyamazsınız.

Sizdeki aşkın yansımalarını bizlerle paylaşır mısınız? Aşk acısının sizdeki yansımalarını aktarabilir misiniz? yorumlarınızı bekliyoruz…

22 Şubat 2012 Ercan Segmen
Yorum yapın